ŽIVOTOPIS


Jméno: PhDr. Daniela Rázková

Datum narození: 19.12.1961

Místo narození: Praha – Česká republika

Trvalý pobyt: K Dolům 65, Praha 4 – 143 00

Telefon: 241766998 dom.

Mobil: 603836710

E-mail: daniela.razkova@gmail.com


Vzdělání:

Středoškolské: Gymnázium v Ohradní ulici, Praha 4 – ukončené maturitou

Doba studia: od roku 1976 do roku 1981

Vysokoškolské: Filozofická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci

Obor: teorie a řízení kultury

Doba studia: od roku 1983 do roku 1987

Státní zkouška: za vynikající studijní výsledky udělena Cena rektora s titulem PhDr.


Praxe:

Během studií jsem pracovala v Národní galerií jako lektorka a průvodkyně. V průběhu následujících let po ukončení vysokoškolského studia jsem se starala o svou prvorozenou dceru, ke které přibyly další dvě narozené v letech 1992 a 1998.

Od roku 1999 jsem publikovala v časopisech Reportér, Fórum a v Občanském deníku. Napsala jsem doslov ke knize Bohumila Hrabala Ponorné říčky. V roce 1991 jsem založila pražský obecní měsíčník Modřanské noviny a byla editorkou a spoluautorkou Knihy o Praze 12. Na radnici Prahy 12 jsem pracovala sedm let jako šéfredaktorka Novina Prahy 12 a tisková mluvčí do začátku roku 1998. V této době jsem přijala místo tiskové tajemnice ministra školství Prof. Jana Sokola. Po změně kabinetu jsem odešla na třetí mateřskou a vrátila se k práci novinářky založením ekonomického měsíčníku Konkurz & konjunktura.

Do roku 2007 jsem pracovala opět na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy na různých pozicích jako členka týmu kanceláře ministra pro vztahy s veřejností, koordinátorka Portálu veřejné správy za celý resort školství, vrchní ředitelka sekce strukturálních fondů.

V roce 2008 jsem založila divizi Public Relations v největší české mediální agentuře Médea a v dubnu roku 2009 přijala nabídku na realizaci projektu hlasových technologií, který zahrnuje evropské projekty pro lidi se zdravotním postižením, jež realizuje o.s. Polovina nebe.

Od roku 2010 jsem radní městské části Praha 12 a nyní vykonávám tuto funkci jako uvolněná radní s kompetencemi sociální služby, majetek, komunitní plánování, prevence závislostí a protidrogová politika, mezinárodní spolupráce a evropské fondy.

V roce 2002 a znovu v roce 2006, 2010 jsem byla zvolena do Zastupitelstva Městské části Praha 12 a věnovala jsem se oblasti školství, informování veřejnosti a hájení oprávněných zájmů občanů, přičemž poslední dva roky jsem měla v kompetenci sociální věci, majetek a evropské fondy.

Mezi mé veřejné aktivity na Praze 12 patří redakční práce na vydávání Modřanských novin. Od posledních komunálních voleb v roce 2010 jsem byla zvolena do vedení radnice Prahy 12 jako radní městské části.

Z koalice, která byla složena od dubna 2012 ze Změny pro Prahu 12, TOP 09, ODS, jsme vystoupili 25. března 2014. Důvodem naší rezignace byl nesouhlas s rozpočtem, který jsme vetovali, protože výdaje byly o 157 milionů vyšší než příjmy městské části tj. o 39 %. Koaliční partneři TOP09 a ODS naše veto nerespektovali a chybějící hlasy Změny pro Prahu 12 "doplnili" jednomyslnou podporou komunistických zastupitelů. Tím byl připravený rozpočet těsnou většinou 18 ze 35 hlasů schválen a před volbami TOP09 s ODS budou moci utratit podstatnou část rezerv z privatizace bytů. Asistovat u plýtvání s veřejnými prostředky zástupci politické rady Změny pro Prahu 12 – což je koalice politických stran Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová (dále jen KDU-ČSL) a Strana zelených (dále jen SZ), Strana zdravého rozumu a Klub angažovaných nestraníků (dále jen KAN), Česká pirátská strana (dále jen ČPS), Konzervativní strana – odmítli a jednomyslně se rozhodli, aby Změna pro Prahu 12 za těchto okolností z koalice vystoupila.

Od listopadu 2014 do listopadu 2016 jsem stála v čele Prahy 12 jako první starostka této městské části. Byly to dva úspěšné roky, kdy se podařilo realizovat nebo nastartovat velké projekty, které městská část potřebovala. Jejich souhrn naleznete na http://www.zmenaproprahu12.cz/volebni-program.html#10.

V rámci koaliční smlouvy jsme uzavřeli dohodu o výměně na pozici starosty po dvou letech vládnutí. Po výměně na pozici starosty bohužel nastala doba nestability ve vedení městské části. Nezkušení zástupci Hnutí ANO s ČSSD rozbili koalici a odvolali mě a kolegu Mgr. Zbyňka Boublíka z rady pod účelovou záminkou knihy "Praha 12 křížem krážem", jejíž úspěch nám koaliční kolegové záviděli. O splněných slibech Změny pro Prahu 12 a krásné knize se dočtete na Modřanských novinkách http://modranskenoviny.cz/wp-content/uploads/modranske-noviny-brezen-2017.pdf

V podzimních komunálních volbách 2018 vedu koaliční kandidátku Změny pro Prahu 12 a v rámci voleb do pražského magistrátu jsem na 14. místě koaliční kandidátky Spojené síly pro Prahu, kde spojily síly TOP09, STAN, KDU-ČSL, LES a Demokraté Jana Kasla.

V roce 2003 a znovu v roce 2013 a 2015 jsem byla zvolena místopředsedkyní Pražské městské organizace KDU-ČSL, od roku 2017 jsem členkou pražského vedení.


Doplňující informace

Jazykové znalosti: Německý jazyk – středně pokročilá znalost

Anglický jazyk - mírně pokročilá znalost

Počítačové znalosti: Windows, Internet, Excel, Word, PowerPoint

Zájmy: rodina a politika, školství, výtvarné umění, rekreační sportPhDr. Daniela Rázková